نکات کلیدی برای انتخاب انواع جوراب مردانه

Socks-Club-Banner

 

نکات کلیدی برای انتخاب انواع جوراب مردانه

امروزه به جوراب به‌عنوان یک عنصر کلیدی در استایل توجه می‌شود که می‌تواند تأثیر بسزایی در خوش‌پوشی افراد داشته باشد. وقتی یک جوراب تمیز و هماهنگ با سایر لباس‌هایتان انتخاب کنید، استایلی مرتب و شیک نیز خواهید داشت؛ بنابراین در این بخش نکاتی را بیان می‌کنیم که به کمک آن‌ها می‌توانید جوراب مناسبی را انتخاب کنید و یک استایل شیک و جذاب داشته‌ باشید. با ما همراه باشید.

1- در انتخاب رنگ انواع جوراب مردانه حساس باشید. به رنگ شلوار خود دقت کنید و جورابی انتخاب کنید که با رنگ شلوارتان متناسب باشد. برای مثال، اگر شلوار پارچه‌ای می‌پوشید بهتر است رنگ جوراب را کمی تیره‌تر از رنگ شلوار انتخاب نمایید؛ اما برای تیپ‌های اسپرت می‌توانید حتی از جوراب‌هایی با رنگ متضاد یا مکمل رنگ شلوار استفاده کنید و استایل متفاوت و جذابی ایجاد کنید.

2- در هنگام نشست‌وبرخاست، ناگزیر جوراب شما دیده می‌شود. ازاین‌رو اگر از جوراب‌های ساق بلند استفاده می‌کنید، باید دقت کنید که در هنگام نشستن نباید پای شما دیده شود. همچنین اگر استایل شما به‌گونه‌ای است که می‌توانید جوراب‌های ساق کوتاه بپوشید، در این صورت دیده شدن پای شما ایرادی ندارد. بااین‌حال بهتر است برای استایل‌های رسمی و مجلسی از انواع جوراب مردانه ساق بلند استفاده کنید.

3- نکته دیگری که در هنگام خرید انواع جوراب مردانه باید به آن توجه داشته باشید، جنس جوراب است. توصیه می‌کنیم برای استایل‌های رسمی یا همراه با شلوارهای پارچه‌ای از جوراب‌هایی با جنس کشمیر استفاده کنید. البته می‌توان از جنس پنبه یا پشمی نازک هم در این استایل‌ها استفاده کرد. همراه با شلوارهای کتان یا کبریتی، بهتر است از جوراب‌های ضخیم پشمی استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که در هنگام ورزش باید حتماً جوراب‌ پنبه‌ای به پا داشته باشید.

4- انتخاب طرح و نقش و نگارهای انواع جوراب مردانه به سلیقه شخصی شما بستگی دارد و شما در این مورد می‌توانید آزادانه انتخاب کنید؛ اما بهتر است در استایل‌های رسمی، از جوراب‌های تک‌رنگ، ساده و بدون طرح‌های شلوغ استفاده نمایید.

5- مورد دیگری که در هنگام خرید انواع جوراب مردانه باید در نظر بگیرید، سایز آن‌ است. برخی افراد گمان می‌کنند که جوراب‌های مردانه سایز ندارند و هر جورابی می‌تواند برای همه مناسب باشد؛ اما این‌طور نیست و طبق قاعده‌ای بهتر است جوراب را دو سایز بزرگ‌تر از سایز کفش خود انتخاب کنید. برای مثال اگر سایز کفش شما 41 است، باید جورابی با سایز 43 را خریداری نمایید.

معرفی انواع جوراب مردانه

انواع جوراب مردانه را می‌توان بسته به‌اندازه ساق و بلندی آن به موارد زیر تقسیم‌بندی کرد:

جوراب کالج مردانه

این مدل جوراب‌ها اغلب برای تیپ‌های کژوال مناسب هستند. مدل کالج به جوراب‌هایی گفته می‌شود که بسیار کوتاه‌اند و فقط روی پا را می‌پوشانند. جوراب‌ کالج مردانه را اغلب با کفش‌های کالج، لوفر و آکسفورد می‌پوشند. انتخاب سایز مناسب در این مدل جوراب‌ها حائز اهمیت است تا جوراب به‌راحتی از پا خارج نشود.

جوراب مچی مردانه

جوراب مچی مردانه اغلب با کفش‌های ورزشی و کتانی مورداستفاده قرار می‌گیرند و بهتر است با شلوارهای بلند پوشیده شوند تا جوراب در استایل نمایان نباشد. جوراب‌های مچی اغلب کمی بالاتر از مچ پا را پوشش می‌دهند و بیشتر حالت اسپرت دارند، ازاین‌رو بهترین انتخاب برای استایل‌های غیررسمی و ورزشی به‌حساب می‌آیند.

جوراب قوزکی مردانه

جوراب قوزکی مردانه از دیگر انواع جوراب مردانه به شمار می‌روند که کوتاه‌تر از جوراب‌های مچی هستند و مانند آن‌‌ها، برای استایل‌های اسپرت به‌کاربرده می‌شوند.

جوراب ساقدار مردانه

پرفروش‌ترین و متداول‌ترین جوراب مردانه موجود در بازار، جوراب‌ ساقدار مردانه است و مردان ایرانی اغلب از همین مدل استفاده می‌کنند. این جوراب‌ها ظاهری رسمی به استایل شما می‌بخشند و استفاده از آن‌ها همراه با کت‌وشلوار، برای یک قرار کاری یا رسمی به‌شدت پیشنهاد می‌شود. این جوراب‌ها اغلب تا وسط ساق پا را می‌پوشانند. رنگ سفید این جوراب‌ها اغلب همراه با لباس‌های ورزشی استفاده می‌شدند و امروزه دنیای مد توصیه می‌کند تا کمتر از آن‌ها استفاده کنید.

جوراب نیم ساق مردانه

جوراب‌ نیم ساق مردانه نیز کاربردی مشابه با جوراب‌های ساق‌دار دارند با این تفاوت که کمی از آن‌ها کوتاه‌تر هستند و بهتر است همراه با شلوارهای بلند پوشیده شوند.
علاوه بر مدل‌های نام‌برده شده که استفاده از آن‌ها میان آقایان متداول است، جوراب‌های بلند تا زانو نیز در بازار موجودند که اغلب ورزشکاران و سربازان از آن‌ها استفاده می‌کنند. این جوراب‌ها به‌خوبی می‌توانند از پا در برابر ضربه و سرما محافظت کنند، ازاین‌رو بهترین گزینه برای پوشیدن زیر پوتین نظامی و کفش‌های ورزشی به‌حساب می‌آیند.

جوراب کلاسیک مردانه

جوراب‌ کلاسیک مردانه مشابه جوراب‌های ساق دار تا وسط ساق پا را می‌پوشانند و معمولاً به‌صورت تک‌رنگ، با رنگ‌های تیره یا همراه با طرح‌های ساده و مینیمال عرضه می‌شوند. این جوراب‌ها بهترین گزینه برای پوشیدن همراه با کت‌وشلوار به حساب می‌آیند.

جوراب پشمی مردانه

جوراب پشمی مردانه همان‌طور که از نامشان پیدا است برای روزهای سرد زمستانی بسیار مناسب‌اند و بسته به رنگشان، می‌توان با هر استایلی از آن‌ها استفاده کرد، به‌خصوص همراه با کفش‌های زمستانی. جوراب‌های پشمی پای شما را گرم نگه می‌دارند و اغلب تا روی ساق پا را می‌پوشانند.

Visits: 98