10 قانون ست کردن جوراب با کفش

Socks-Club-Banner

10 قانون ست کردن جوراب با کفش

1- از پوشیدن جوراب سفید پرهیز کنید
پوشیدن جوراب سفید، علی رغم فروش بالایی که در بازار دارد، چندان برای تکمیل استایل توصیه نمی‌شود. کارشناسان دنیا مد اغلب توصیه می‌کنند که با هیچ کفش یا شلواری جوراب سفید نپوشید. آن‌ها عقیده دارند تنها در زمان ورزش کردن، همراه با شلوارک و کفش کتونی می‌توانید از جوراب سفید سه ربع یا ساق متوسط استفاده کنید. علاوه بر این، در صورتی که کفش و شلوار شما هم تماما سفید باشد، پوشیدن جوراب سفید بلامانع است؛ در غیر این صورت استفاده از این رنگ جوراب می‌تواند هارمونی استایل شما را به هم بریزد. در مجموع توصیه می‌کنیم کمتر به سراغ جوراب‌هایی با رنگ روشن بروید.1-

2-  رنگ شلوار را هم در نظر بگیرید
یکی از مهم‌ترین موارد در بین 10 قانون ست کردن جوراب با کفش، فراموش نکردن هماهنگی بین جوراب، کفش و شلوار است؛ بنابراین در هنگام انتخاب جوراب، علاوه بر در نظر گرفتن کفش، سعی کنید رنگ و جنس شلوار را نیز مدنظر داشته باشید. برای داشتن یک استایل شیک و جذاب، کارشناسان دنیای مد توصیه می‌کنند که جوراب را یک یا دو درجه روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ شلوار انتخاب کنید تا هارمونی پوششتان برقرار باشد.

3- همراه با کفش مجلسی، نباید جوراب ساق کوتاه بپوشید
همراه با برخی استایل‌های رسمی و مجلسی، پوشیدن جوراب کوتاه اصلا جذاب نیست. قد و اندازه جورابی که انتخاب می‌کنید باید به قدری باشد که اگر پا روی پا انداختید، ساق پایتان دیده نشود. بنابراین پوشیدن جوراب ساق کوتاه را همراه با کفش‌های مجلسی و رسمی به طور کل فراموش کنید. این مدل جوراب‌ها را می‌توانید همراه با کفش‌های کالج مردانه یا عروسکی زنانه ست کنید. برای کفش‌های رسمی و مجلسی بهتر است از جوراب‌های ساق‌دار استفاده کنید.

4- رنگ جوراب و کفش باید در یک طیف قرار بگیرند
یکی از مهم‌ترین قوانین دنیای مد و استایل این است که باید سعی کنید تمام اجزای استایل خود را در یک طیف رنگ انتخاب کنید. برای مثال اگر شلواری به رنگ قهوه‌ای تیره می‌پوشید، بهتر است از جورابی در همان طیف رنگ استفاده کنید. البته کارشناسان عقیده دارند که بهتر است رنگ جوراب، کفش و شلوار از نظر رنگ مکمل و سایه روشن یکدیگر باشند.
برای انتخاب یک جوراب متناسب، بهتر است ابتدا کفش و شلوار خود را انتخاب کنید و سپس جورابی در همان طیف رنگ را بپوشید تا استایلتان تکمیل شود. برای مثال اگر کفش یا شلواری به رنگ سرمه‌ای تیره می‌پوشید، بهترین گزینه برای شما انتخاب یک جوراب با رنگ آبی تیره خواهد بود. یا اگر کفش یا شلوارتان خاکستری است، بهتر است جورایی به رنگ نوک مدادی بپوشید تا هارمونی استایلتان حفظ شود. همچنین اگر می‌خواهید جوراب طرح‌دار بپوشید، توصیه می‌کنیم باز هم به هماهنگی رنگ کفش و طرح جوراب توجه کنید.

5- شلوار و جوراب را همرنگ بپوشید
بهترین و مطمئن‌ترین راه برای ایجاد یک استایل متناسب و شیک، هم‌رنگ انتخاب کردن جوراب و شلوار است. اگر وقت و هزینه‌ کافی برای تکمیل یک استایل اصولی را ندارید، بهتر است ساده‌ترین راه پیش رو، یعنی استفاده از جوراب و شلوار همرنگ را امتحان کنید. در این حالت برای انتخاب رنگ کفش آزاد خواهید بود، به این شرط که تضادی در طیف رنگی پوشش شما ایجاد نشود.

6- کفش طرح‌دار را با جوراب ساده بپوشید
این مورد یکی از ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین قوانین دنیای مد است؛ اگر شلوار یا جوراب طرح‌‌دار می‌پوشید، حتماً از کفش ساده و تک‌رنگ استفاده کنید و برعکس. پوشیدن جوراب طرح‌دار همراه با شلوار ساده و تک‌رنگ می‌تواند استایل بسیار جذابی برای شما ایجاد کند؛ اما پوشیدن شلوار و جوراب طرح‌دار به‌صورت هم‌زمان، پوشش شما را شلوغ و نامرتب جلوه خواهد داد.

 

7- از هماهنگی جوراب با سایر اجزای استایل خود غافل نشوید
اگر شلواری با قد کوتاه می‌پوشید و در حالت ایستاده هم مقداری از جورابتان نمایان می‌شود، می‌توانید با هماهنگ کردن رنگ جوراب و سایر اکسسوری‌های پوشش خود، یک استایل شیک و جذاب داشته باشید. برای مثال می‌توانید رنگ جورابتان را مشابه با رنگ کیفی که استفاده می‌کنید انتخاب کنید. این توازن و هماهنگی، جذابیت خاصی به استایل شما می‌بخشد. علاوه بر این، آقایان می‌توانند رنگ جوراب خود را با رنگ کراوات یا کمربندشان نیز ست کنند.

8- با کفش رسمی جوراب‌هایی با رنگ شاد نپوشید
اگر قرار است لباس‌هایی با استایل کلاسیک و رسمی را برای پوشیدن انتخاب کنید، استفاده از جوراب‌هایی با رنگ‌های جیغ و طرح‌های فانتزی اصلاً مناسب شما نخواهد بود. در این‌گونه پوشش‌ها، به هراندازه که رنگ جوراب با رنگ کفش هماهنگ باشد، استایل شما مرتب‌تر و شیک‌تر به نظر خواهد رسید. پوشیدن یک جوراب رنگ تیره همراه با کفش مجلسی، پوشش شما را موقر و شکیل‌تر خواهد کرد. زمانی که از تیپ رسمی استفاده می‌کنید حتماً جوراب شما باید ساقدار باشد.

9- برای هر کفش، جوراب مناسبی انتخاب کنید
طبق آنچه تاکنون از 10 قانون ست کردن جوراب با کفش گفتیم، هر کفش متناسب با استایلی که به شما می‌دهد، بهتر است با جوراب‌های خاصی پوشیده شود. برای مثال با کفش‌های پرطرفدار اسنیکر می‌توانید انواع جوراب‌های کالج، مچی و ساق بلند را بپوشید؛ چراکه این کفش‌ها معمولاً با هر نوع استایلی قابل‌استفاده هستند. همراه با کفش‌های زمستانی، مانند نیم بوت‌ها، می‌توانید از جوراب‌های پشمی و ضخیم گرم استفاده نمایید. لازم به ذکر است که بهترین مدل جوراب برای کفش‌های کالج، جوراب‌های کالج و بدون ساق هستند.

10- از پوشیدن جوراب با صندل پرهیز کنید!
به‌عنوان آخرین مورد از 10 قانون ست کردن جوراب با کفش، به خاطر داشته باشید که نباید هیچ‌گاه کفش‌های صندل یا روباز را همراه با جوراب بپوشید. این قانون برای خانم‌ها و آقایان یکسان است، بنابراین اگر به هر دلیلی به پوشیدن جوراب اصرار دارید، فکر پوشیدن صندل را از سرتان بیرون کنید. در هنگام استفاده از کفش‌های صندل، حتی پوشیدن جوراب‌های نازک نیز به‌هیچ‌وجه نمای زیبایی در استایل شما نخواهد داشت.

 

Visits: 115